Archiwa tagu: budowanie

Minecraft - zaczynamy przygodę!

Wchodzimy w świat gry Minecraft!

Gra Minecraft to prawdziwy fenomen w swojej kategorii. Uproszczona do granic możliwości grafika oraz fizyka gry to cecha charakterystyczna Minecraft’a. W dzisiejszych czasach, gdzie twórcy gier komputerowych prześcigają się w wydawaniu coraz to bardziej zaawansowanych tytułów (Battlefield 3, Wiedźmin 2 itp.) znalazło się miejsce dla małej, skromnej produkcji o nazwie Minecraft.

Minecraft - zaczynamy przygodę

Tak by wyglądał pradopodobnie Minecraft zrobiony przez dużego producenta.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt iż ta mała i skromna produkcja podbiła serca ponad 10 milionów graczy na na całym świecie! Wobec tak spektakularnego wyniku nie można przejść obojętnie, zwłaszcza, że na każdym kroku w sieci można zobaczyć setki filmików oraz zrzutów ekranowych z tej gry.

Pierwsze, nieudane zetknięcie z grą Minecraft…

Po raz pierwszy z grą Minecraft zetknąłem się kilka miesięcy temu, gdy natrafiłem na filmik pewnego amerykańskiego gracza, który chciał pokazać na czym polega rozgrywka w Minecraft’cie – niestety podczas tej pokazówki wybuchł pożar w domku, który stworzył i jak można się domyślić w kilka sekund stracił dobytek kilkunastu godzin pracy.

Z ciekawości uruchomiłem „przeglądarkową” wersję gry Minecraft. Niestety nie potrafiłem się za bardzo odnaleźć w tym wszystkim. Zniechęcony brakiem jakichkolwiek misji/kampanii w tej grze, szybko ją wyłączyłem i zapomniałem o niej na jakiś czas.

Drugie starcie – świat gry Minecraft wciągnął mnie bez końca

Teraz już wiem, że spowodowane to było brakiem wiedzy – aby wyciągnąć z gry Minecraft jak najwięcej zabawy, niestety należy poświęcić trochę czasu na poznanie zasad jej działania. W tym właśnie celu postanowiłem stworzyć blog, w którym będę starał się publikować materiały niezdębienie do uzyskania jak największej przyjemności z rozgrywki. W dzieciństwie spędzałem dziesiątki godzin bawiąc się popularnymi klockami LEGO i muszę przyznać, że Minecraft daje bardzo zbliżone doznania. Wystarczy odrobina wyobraźni oraz cierpliwości a efekty mogą zaskoczyć naprawdę każdego.

Tak więc drugie zetknięcie z tym tytułem spowodowało, że spędziłem przy nim dziesiątki godzin kopiąc tunele, zbierając surowce, budując przemyślne budowle oraz odkrywając mechanikę świata gry Minecraft.

Koniec historii, zabieramy się za praktykę

To tyle co miałem do powiedzenia słowem wstępu, kolejne wpisy będą bardziej skupiały się na odkrywaniu wielu, ciekawych właściwości świata gry Minecraft.